Open main menu

Contents

FinnishEdit

PronunciationEdit

  • IPA(key): /ˈkɑrɑkteristinen/, [ˈkɑrɑkt̪e̞ˌris̠t̪ine̞n]
  • Hyphenation: ka‧rak‧te‧ris‧ti‧nen

AdjectiveEdit

karakteristinen (comparative karakteristisempi, superlative karakteristisin)

  1. characteristic

DeclensionEdit

Inflection of karakteristinen (Kotus type 38/nainen, no gradation)
nominative karakteristinen karakteristiset
genitive karakteristisen karakterististen
karakteristisien
partitive karakteristista karakteristisia
illative karakteristiseen karakteristisiin
singular plural
nominative karakteristinen karakteristiset
accusative nom. karakteristinen karakteristiset
gen. karakteristisen
genitive karakteristisen karakterististen
karakteristisien
partitive karakteristista karakteristisia
inessive karakteristisessa karakteristisissa
elative karakteristisesta karakteristisista
illative karakteristiseen karakteristisiin
adessive karakteristisella karakteristisilla
ablative karakteristiselta karakteristisilta
allative karakteristiselle karakteristisille
essive karakteristisena karakteristisina
translative karakteristiseksi karakteristisiksi
instructive karakteristisin
abessive karakteristisetta karakteristisitta
comitative karakteristisine