Contents

ZuluEdit

PronunciationEdit

EtymologyEdit

  This entry lacks etymological information. If you are familiar with the origin of this term, please add it to the page per etymology instructions. You can also discuss it at the Etymology scriptorium.

NounEdit

uLwesine? class 1a (plural oLwesine class 2a)

  1. Thursday

InflectionEdit

Stem -Lwesine, class 1a/2a
Singular Plural
Full form úLwesine ṓLwesine
Locative kúLwesine kṓLwesine
Singular Plural
Full form úLwesine ṓLwesine
Simple form Lwesine bṓLwesine
Locative kúLwesine kṓLwesine
Copulative ngúLwesine ngṓLwesine
Possessive forms
Singular Plural
Modifier Substantive Modifier Substantive
Class 1 káLwesine ókáLwesine wṓLwesine ówṓLwesine
Class 2 bakáLwesine ábakáLwesine bṓLwesine ábṓLwesine
Class 3 káLwesine ókáLwesine wṓLwesine ówṓLwesine
Class 4 káLwesine ékáLwesine yṓLwesine éyṓLwesine
Class 5 likáLwesine élikáLwesine lṓLwesine élṓLwesine
Class 6 káLwesine ákáLwesine ṓLwesine áwṓLwesine
Class 7 sikáLwesine ésikáLwesine sṓLwesine ésṓLwesine
Class 8 zikáLwesine ézikáLwesine zṓLwesine ézṓLwesine
Class 9 káLwesine ékáLwesine yṓLwesine éyṓLwesine
Class 10 zikáLwesine ézikáLwesine zṓLwesine ézṓLwesine
Class 11 lukáLwesine ólukáLwesine lwṓLwesine ólwṓLwesine
Class 14 bukáLwesine óbukáLwesine bṓLwesine óbṓLwesine
Class 15 kukáLwesine ókukáLwesine kwṓLwesine ókwṓLwesine
Class 17 kukáLwesine ókukáLwesine kwṓLwesine ókwṓLwesine

See alsoEdit

ReferencesEdit