Open main menu
See also: кыл

LezgiEdit

NounEdit

кьил (q̇il)

  1. head

DeclensionEdit

Inflection of кьил (q̇il)
singular
plural
absolutive кьил (q̇il) кьиляр (q̇ilär)
ergative кьилди (q̇ildi) кьилйри (q̇iljri)
genitive кьилдин (q̇ildin) кьилйрин (q̇iljrin)
dative кьилдиз (q̇ildiz) кьилйриз (q̇iljriz)
adessive кьилдив (q̇ildiv) кьилйрив (q̇iljriv)
adelative кьилдивай (q̇ildivaj) кьилйривай (q̇iljrivaj)
addirective кьилдивди (q̇ildivdi) кьилйривди (q̇iljrivdi)
postessive кьилдихъ (q̇ildiq) кьилйрихъ (q̇iljriq)
postelative кьилдихъай (q̇ildiqaj) кьилйрихъай (q̇iljriqaj)
postdirective кьилдихъди (q̇ildiqdi) кьилйрихъди (q̇iljriqdi)
subessive кьилдик (q̇ildik) кьилйрик (q̇iljrik)
subelative кьилдикай (q̇ildikaj) кьилйрикай (q̇iljrikaj)
subdirective кьилдикди (q̇ildikdi) кьилйрикди (q̇iljrikdi)
inessive кьилда (q̇ilda) кьилйра (q̇iljra)
inelative кьилдай (q̇ildaj) кьилйрай (q̇iljraj)
superessive кьилдал (q̇ildal) кьилйрал (q̇iljral)
superelative кьилдалай (q̇ildalaj) кьилйралай (q̇iljralaj)
superdirective кьилдалди (q̇ildaldi) кьилйралди (q̇iljraldi)