ZuluEdit

PronunciationEdit

IPA(key): /íᵑǃuːlu/

NounEdit

ínqulu 9 (plural izinqûlu 10)

  1. hip

InflectionEdit

Class 9/10
Singular Plural
Full form inqulu izinqulu
Locative enqulwini ezinqulwini
Singular Plural
Full form inqulu izinqulu
Simple form nqulu zinqulu
Locative enqulwini ezinqulwini
Copulative yinqulu yizinqulu
Possessive forms
Singular Plural
Modifier Substantive Modifier Substantive
Class 1 wenqulu owenqulu wezinqulu owezinqulu
Class 2 benqulu abenqulu bezinqulu abezinqulu
Class 3 wenqulu owenqulu wezinqulu owezinqulu
Class 4 yenqulu eyenqulu yezinqulu eyezinqulu
Class 5 lenqulu elenqulu lezinqulu elezinqulu
Class 6 enqulu awenqulu ezinqulu awezinqulu
Class 7 senqulu esenqulu sezinqulu esezinqulu
Class 8 zenqulu ezenqulu zezinqulu ezezinqulu
Class 9 yenqulu eyenqulu yezinqulu eyezinqulu
Class 10 zenqulu ezenqulu zezinqulu ezezinqulu
Class 11 lwenqulu olwenqulu lwezinqulu olwezinqulu
Class 14 benqulu obenqulu bezinqulu obezinqulu
Class 15 kwenqulu okwenqulu kwezinqulu okwezinqulu
Class 17 kwenqulu okwenqulu kwezinqulu okwezinqulu

ReferencesEdit