Contents

ZuluEdit

PronounEdit

lokhu

  1. this (class 15, class 17)

InflectionEdit

Tone class H
Base form lokhu
Locative kúlokhu
Copulative yilokhu
Possessive forms
Modifier Substantive
Class 1 wálokhu ówálokhu
Class 2 bálokhu ábálokhu
Class 3 wálokhu ówálokhu
Class 4 yálokhu éyálokhu
Class 5 lálokhu élálokhu
Class 6 álokhu áwálokhu
Class 7 sálokhu ésálokhu
Class 8 zálokhu ézálokhu
Class 9 yálokhu éyálokhu
Class 10 zálokhu ézálokhu
Class 11 lwálokhu ólwálokhu
Class 14 bálokhu óbálokhu
Class 15 kwálokhu ókwálokhu
Class 17 kwálokhu ókwálokhu

See alsoEdit