Contents

ZuluEdit

PronunciationEdit

PronounEdit

lokhu

  1. this (class 15, class 17)

InflectionEdit

Stem -lókhu
Full form lókhu
Locative kúlókhu
Full form lókhu
Locative kúlókhu
Copulative yilókhu
Possessive forms
Modifier Substantive
Class 1 wálókhu ówálókhu
Class 2 bálókhu ábálókhu
Class 3 wálókhu ówálókhu
Class 4 yálókhu éyálókhu
Class 5 lálókhu élálókhu
Class 6 álókhu áwálókhu
Class 7 sálókhu ésálókhu
Class 8 zálókhu ézálókhu
Class 9 yálókhu éyálókhu
Class 10 zálókhu ézálókhu
Class 11 lwálókhu ólwálókhu
Class 14 bálókhu óbálókhu
Class 15 kwálókhu ókwálókhu
Class 17 kwálókhu ókwálókhu

See alsoEdit