Contents

ZuluEdit

PronunciationEdit

  • IPA(key): /úlwésitʰâːtʰu/

EtymologyEdit

  This entry lacks etymological information. If you are familiar with the origin of this term, please add it to the page per etymology instructions. You can also discuss it at the Etymology scriptorium.

NounEdit

uLwesithathu? class 1a (plural oLwesithathu class 2a)

  1. Wednesday

InflectionEdit

Stem -Lwesithathu, class 1a/2a
Singular Plural
Full form úLwesithathu ṓLwesithathu
Locative kúLwesithathu kṓLwesithathu
Singular Plural
Full form úLwesithathu ṓLwesithathu
Simple form Lwesithathu bṓLwesithathu
Locative kúLwesithathu kṓLwesithathu
Copulative ngúLwesithathu ngṓLwesithathu
Possessive forms
Singular Plural
Modifier Substantive Modifier Substantive
Class 1 káLwesithathu ókáLwesithathu wṓLwesithathu ówṓLwesithathu
Class 2 bakáLwesithathu ábakáLwesithathu bṓLwesithathu ábṓLwesithathu
Class 3 káLwesithathu ókáLwesithathu wṓLwesithathu ówṓLwesithathu
Class 4 káLwesithathu ékáLwesithathu yṓLwesithathu éyṓLwesithathu
Class 5 likáLwesithathu élikáLwesithathu lṓLwesithathu élṓLwesithathu
Class 6 káLwesithathu ákáLwesithathu ṓLwesithathu áwṓLwesithathu
Class 7 sikáLwesithathu ésikáLwesithathu sṓLwesithathu ésṓLwesithathu
Class 8 zikáLwesithathu ézikáLwesithathu zṓLwesithathu ézṓLwesithathu
Class 9 káLwesithathu ékáLwesithathu yṓLwesithathu éyṓLwesithathu
Class 10 zikáLwesithathu ézikáLwesithathu zṓLwesithathu ézṓLwesithathu
Class 11 lukáLwesithathu ólukáLwesithathu lwṓLwesithathu ólwṓLwesithathu
Class 14 bukáLwesithathu óbukáLwesithathu bṓLwesithathu óbṓLwesithathu
Class 15 kukáLwesithathu ókukáLwesithathu kwṓLwesithathu ókwṓLwesithathu
Class 17 kukáLwesithathu ókukáLwesithathu kwṓLwesithathu ókwṓLwesithathu

See alsoEdit

ReferencesEdit